Gorman porazí Coronado na pozdním dunk; Durango vrcholí Liberty — FOTKY

Korunovaný's Tee Bartlett (13) defends a shot from Bishop Gorman's Keenan Bey (2) during the firs ... Tee Bartlett z Coronada (13) brání střelu Keenana Beye z Bishopa Gormana (2) během první poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Recenze-žurnál)  's Quentin Rhymes (12) shoots the ball during the first half of a Big City Showdow ... Quentin Rhymes z biskupa Gormana (12) střílí míč během prvního poločasu chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown proti Coronado v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Sebastian Mack (12) celebrates a basket with JC Brooks (4) during the first half of ... Sebastian Mack z Coronada (12) slaví koš s JC Brooksem (4) během první poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, v sobotu 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Recenze Las Vegas- Časopis)  's Josiah Cunningham (23) shoots the ball for a score during the second half of a Big C ... Josiah Cunningham z Coronada (23) střílí míčem na skóre během druhé poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown proti Bishopu Gormanovi v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Recenze Las Vegas- Časopis)  's Quentin Rhymes (12) reacts after scoring a 3-point-shot against Coronado during ... Quentin Rhymes z biskupa Gormana (12) reaguje poté, co vstřelil 3 body proti Coronado během druhé poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Keenan Bey (2) reacts after scoring a basket during the first half of a Big City Showd ... Gorman's Keenan Bey (2) reaguje poté, co vstřelil koš během prvního poločasu chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown proti Coronado v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Dedan Thomas (11) loses the ball while leaping for a pass as Durango's Jevon Yapi (3) ... Dedan Thomas (11) z Liberty ztrácí míč, když skáče po přihrávce, zatímco Jevon Yapi (3) z Duranga a Tylen Riley (10) přihlížejí během sobotního prvního poločasu chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Andre Porter (5) takes a shot under pressure from Durango's Michael Bartlett (22) in ... Andre Porter (5) z Liberty střílí pod tlakem Michaela Bartletta (22) z Duranga v první polovině chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Dedan Thomas (11) takes a shot under pressure from Durango's Tylen Riley (10) and Taj ... Dedan Thomas (11) z Liberty střílel pod tlakem Tylena Rileyho (10) a Taj Degourville (24) z Duranga během první poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023 (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Javares Reid (22) makes a pass in the first half of a Big City Showdown boy's basketb ... Liberty's Javares Reid (22) prohrál v první polovině chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown proti Durangu v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Taj Degourville (24) block a shot from Liberty's Andre Porter (5) during the first ha ... Taj Degourville z Duranga (24) blokuje střelu Andreho Portera (5) z Liberty během první poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Recenze Las Vegas -Časopis)  's Dedan Thomas (11) takes a shot in the first half of a Big City Showdown boy's basketb ... Dedan Thomas (11) z Liberty střílel v první polovině chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown proti Durangu v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Tyus Thomas (0) makes a pass under pressure from Durango's Jevon Yapi (3) during the ... Tyus Thomas (0) z Liberty přihrává pod tlakem Jevona Yapiho (3) z Duranga během první poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, v sobotu 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Angelo Kambala (2) takes a shot under pressure from Durango's Tylen Riley (10) during ... Angelo Kambala (2) z Liberty střílel pod tlakem Tylena Rileyho (10) z Duranga během první poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Tyus Thomas (0) loses the ball under pressure from Durango's Taj Degourville (24) loo ... Tyus Thomas (0) z Liberty ztrácí míč pod tlakem Taj Degourville (24) z Duranga přihlíží v první polovině chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Angelo Kambala (2) dribbles the ball past Durango's Mason Brown (2) during the first ... Angelo Kambala z Liberty (2) dribluje s míčem kolem Duranga Masona Browna (2) během první poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Recenze Las Vegas -Časopis)  's Dedan Thomas (11) takes a shot as Durango's Taj Degourville (24) looks on in the firs ... Dedan Thomas (11) z Liberty střílí, zatímco Taj Degourville (24) z Duranga přihlíží první polovině chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's basketball ... Lavička Durango reaguje po hře v první polovině chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown proti Liberty v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Jevon Yapi (3) shoots the ball under pressure from Liberty's Tyus Thomas (0) during t ... Jevon Yapi (3) z Duranga střílí míč pod tlakem Tyuse Thomase z Liberty (0) během druhé poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Colton Knoll (13) looks for an open pass under pressure from Liberty's Dedan Thomas ( ... Colton Knoll (13) z Duranga hledá otevřenou přihrávku pod tlakem Dedana Thomase (11) z Liberty během druhé poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Tylen Riley (10) shoots the ball under pressure from Liberty's Amare Oba (35), Angelo ... Tylen Riley z Duranga (10) střílí míč pod tlakem Amare Oba (35), Angela Kambaly (2) a Tyuse Thomase (0) během druhé poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas v sobotu , 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Taj Degourville (24) shoots the ball under pressure from Liberty's Andre Porter (5) d ... Taj Degourville z Duranga (24) střílí míč pod tlakem Andre Portera z Liberty (5) během druhé poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Tylen Riley (10) is fouled as he shoot a basket for a score during the second half of ... Tylen Riley (10) z Duranga je faulován, když střílel na koš za skóre během druhé poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown proti Liberty v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Tylen Riley (10) reacts after scoring a basket during the second half of a Big City S ... Tylen Riley (10) z Duranga reaguje poté, co skóroval koš během druhé poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown proti Liberty v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Tee Bartlett (13) is fouled by Bishop Gorman's Christopher Nwuli (23) during the fir ... Coronado's Tee Bartlett (13) je faulován Christopherem Nwulim (23) biskupa Gormana během první poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Recenze Las Vegas -Časopis)  's Josiah Cunningham (13) shoots the ball for a score while under pressure from Bishop ... Josiah Cunningham (13) z Coronada vystřelil míč na skóre pod tlakem Rydera Elisaldeze z Bishopa Gormana (24) během druhého poločasu chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown proti Bishopu Gormanovi v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna , 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Johnny Collins (0) fights for a loose ball against Bishop Gorman's John Mobley jr. ( ... Johnny Collins (0) z Coronada bojuje o ztracený míč proti Johnu Mobleymu jr. z biskupa Gormana. (3) a Ryder Elisaldez (24) během první poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Jase Richardson (12) shoots the ball under pressure from Coronado's Lantz Steph ... Jase Richardson z biskupa Gormana (12) střílí do míče pod tlakem Lantze Stephensona (5) z Coronado během prvního poločasu chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's head coach Jeff Kaufman, left, talks to his player Tee Bartlett (13) as he walks to ... Hlavní trenér Coronado Jeff Kaufman (vlevo) mluví se svým hráčem Tee Bartlettem (13), když jde na lavičku během první poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown proti Bishopu Gormanovi v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna , 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Lantz Stephenson (5) reacts after a play against Bishop Gorman during the second hal ... Lantz Stephenson (5) z Coronada reaguje po zápase proti Bishopu Gormanovi během druhé poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown proti Bishopu Gormanovi v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Recenze Las Vegas -Časopis)  's Nick Jefferson (10) reacts after a play against Coronado during the second half ... Nick Jefferson z Bishopa Gormana (10) reaguje po zápase proti Coronado během druhé poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown proti Bishopu Gormanovi v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Recenze Las Vegas -Časopis)  's Christopher Nwuli (23) makes a pass under pressure from Coronado's Tee Bartlett ... Christopher Nwuli z biskupa Gormana (23) přihrává pod tlakem Tee Bartletta (13) z Coronado během druhé poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Keenan Bey (2) grabs a loose ball before his team called a timeout during the s ... Keenan Bey z biskupa Gormana (2) chytil uvolněný míč předtím, než jeho tým označil oddechový čas během druhé poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown proti Coronado v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Christopher Nwuli (23) grabs a rebound to end the game against Coronado during ... Christopher Nwuli z biskupa Gormana (23) získal odskok a ukončil zápas proti Coronado během druhé poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Recenze Las Vegas -Časopis)  's (13) dunks the ball for a score during the second half of a Big City Showdown boy's ... Coronado's (13) namočil míč o skóre během druhého poločasu chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown proti Bishopu Gormanovi v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Las Vegas Review-Journal)  's Blake Sullivan (3) defends against Bishop Gorman's Nick Jefferson (10) during the se ... Blake Sullivan (3) z Coronada se brání Nicku Jeffersonovi (10) z biskupa Gormana během druhé poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Recenze Las Vegas- Časopis)  's head coach Jeff Kaufman speaks to his players during a timeout during the second hal ... Hlavní trenér Coronado Jeff Kaufman mluví se svými hráči během oddechového času během druhé poloviny chlapeckého basketbalového zápasu Big City Showdown proti Bishopu Gormanovi v Cox Pavilion v Las Vegas, sobota 21. ledna 2023. (Erik Verduzco / Recenze Las Vegas- Časopis)

Dva nejlepší strážci biskupa Gormana byli mimo hru.

Jase Richardson odešel v polovině třetí čtvrtiny se zraněním kotníku a John Mobley se vyfauloval pozdě ve čtvrté.

Za nerozhodného stavu 65, zbývalo méně než 10 sekund, míč našel Richardsona. Přihrávka strážného Rydera Elisaldeze z pravé strany našla Jaxona Richardsona letícího ve vzduchu.

6-noha-5-palcový prvák křídlo to shodilo dolů na důrazné namočení a dav v Cox Pavilion zařval. Ukázalo se, že to byl rozhodující koš pro Bishopa Gormana při výhře 67-65 nad Coronadem v sobotu večer v Big City Showdown.

'Nechci říkat, že jsme to nakreslili přesně,' řekl trenér Gormana Grant Rice. „Ryder (Elisaldez) viděl Jaxona otevřeného a Jaxon má stejný potenciál jako kdokoli jiný ve městě. Dělal to pro nás celý rok. Je to jeden z našich nejdůležitějších hráčů a dělá všechny maličkosti.'

Seniorské křídlo Keenan Bey vedl Gormana (13-5, 4-0 Class 5A Southern League) s 15 body a Mobley přidal 14.

Coronado (10-8, 2-2) měl poslední šanci, když zbývalo 4,8 sekundy. Juniorský strážce Josiah Cunninghamn byl faulován při útoku na koš a šel na dvě rány k čáře trestného hodu. Jenže Cunningham, jehož pravá noha po pádu trápila většinu druhého poločasu, oba minul a pečetil výhru Gaels.

Cougars vedli po první čtvrtině 20-13, když omezili Gaels na tři branky z pole, ale tři pozdní 3-ukazatele pro Gormana vedly v poločase 41-38.

jak zjistit, zda sukulentní potřebuje vodu

Coronado odpověděl ve třetí čtvrtině během 8:0 poté, co Jase Richardson, Jaxonův bratr, upadl se zraněním kotníku a dostal se do vedení o pět bodů.

Bey poskytl Gormanovi tolik potřebnou jiskru, protože útoky obou týmů se potýkaly pozdě. V polovině čtvrté čtvrtiny trefil pár 3 bodů a měl ležku, která pomohla Gormanovi znovu získat vedení.

'Díky bohu, že máme hloubku, protože jsme měli špatné problémy a některá zranění a podobné věci,' řekl Rice. „Určitě máme hloubku. To není problém.'

Coronado drželo jen dva body až do finále 3:10, pár trestných hodů Sebastiana Macka s 25 sekundami do konce.

Mack nastřílel za Coronado 25 bodů a Cunningham přidal 19.

Durango 76, Liberty 69 — Před setkáním Trailblazers s úřadujícími státními šampiony třídy 5A trenér Chad Beeten věděl, že se musí vyrovnat konkurenceschopnosti Patriots.

Přesně to se jim povedlo, když Durango (11-3, 6-0 5A Southern) oplatil svou prohru Liberty (11-7, 3-1 5A Southern) na minulém měsíci Tarkanian Classic za 24 body za juniorským útočníkem Tajem Degourvillem.

'To očekáváme od Taje a totéž očekává Taj od sebe,' řekl Beeten. 'Když splní očekávání, která od něj všichni máme, což je dobré mít tato očekávání, dějí se dobré věci.'

1108 andělské číslo

S hlídačem Liberty Dedanem Thomasem Jr., který vedl vyrovnaný bodový útok, si Patriots v polovině třetí čtvrtiny vybudovali vedení 44:32. Pak ale útok ochladl.

Durango se pomalu odtrhával od vedení Liberty, když Degourville a starší strážce Tylen Riley útočili na koš. Na začátku čtvrté čtvrtiny vedli Patriots o tři, ale Durango vedl 15:0 během 3½ minuty a dostal se do vedení 63:51.

Thomas ve druhém poločase nastřílel 19 ze svého herního maxima 30 bodů, ale nestačilo to, protože zbytek útoku Patriots měl problémy. Trailblazers zůstali připraveni na úseku, když se Liberty pokusila vrátit, ale náskok, který si vytvořili, byl příliš velký na to, aby ho Patriots překonali.

'Byla to naše tvrdost,' řekl Beeten. „V prvním poločase jsme byli tvrdší a to bylo poselství poločasu. … Právě jsme se vyrovnali tvrdosti a dokonce jsme ji překonali. A míč se nám naštěstí odrazil.“

Riley přidal 17 bodů za Durango a druhý strážce Jevon Yapi skóroval 16. Liberty také porazil Durango v loňském semifinále třídy 5A Southern Region 73:68.

Mojave 74, Spring Valley 38 — V odvetném zápase loňského zápasu o státní titul třídy 4A Rattlers ukázali, že jsou stále týmem, který lze porazit.

Dusivá obrana Mojave byla pro Spring Valley příliš, protože Rattlers vydělávali na obratech, které vedly k jejich přestupkovému útoku.

'Hrajeme hodně tvrdých talentů, takže tým, který je více fyzický a hraje obranu, vyhrává zápas,' řekl trenér Mojave KeJuan Clark. 'Nechceme být na druhé straně této fyzické stránky, takže se snažíme vyvinout velký tlak na týmy.' Je to velmi důležité.'

Juniorský strážce Tony Williams vedl Rattlers (13-5, 3-0 Class 4A Lake League) se 16 body z lavičky. Strážce druhého ročníku CJ Shaw zaznamenal 12 bodů a starší strážce Giali Chapman přidal 10 bodů.

Spring Valley (9-9, 2-0 Class 4A Desert League) drželo na konci první čtvrtiny šestibodový náskok, ale Shaw nastřílel osm bodů v řadě a dal Mojave do druhé čtvrtiny náskok 13-11.

Rattlers zvýšili intenzitu obrany a ve druhé čtvrtině přehráli Grizzlies 28:10 a v poločase vedli o 20 bodů. Tříbodový Williams na konci třetí čtvrtiny nastartoval hru.

'Kážeme obranu,' řekl Clark. „Hrajeme 94 stop na obranu, hlídáme a necháváme míč padat, kam může. Chceme hrát v útoku, starat se o míč, dělat snadné střely a uvidíme, co se stane. Pokud to uděláte, dáte si v každém zápase šanci být dominantní.'

Juniorský strážce Amanee Ned vedl Spring Valley s devíti body.

Foothill 51, Arbor View 50 — Stráže Zak Abdalla a Branden Castro zaznamenali každý 14 bodů, aby posunuli Falcons (13-7, 2-3 5A Southern) přes Aggies (16-5, 2-3 5A Southern).

Arbor View měl poslední šanci na vítězství, když mladší strážce Maximus Romero ukradl příchozí přihrávku, zbývaly 2,2 sekundy, ale jeho 3-ukazatel z poloviny hřiště byl mimo.

Útočník z druhého ročníku Brian Townsend vedl Aggies s 21 body. Týmy se spojily a vytvořily 16 trojek.

Las Vegas 50, Sierra Vista 44 — Starší strážce Marcus Gomez zaznamenal 20 bodů, když Wildcats přečkaly Mountain Lions.

Poté, co se Sierra Vista (7-11, 1-2 4A Desert) ve třetí čtvrtině ujala jednobodového vedení, Las Vegas odpovědělo během 10-0, aby znovu převzalo vedení a už ho nikdy nevrátilo.

Strážce druhého ročníku EJ Dacuma získal 13 bodů a vedl Mountain Lions a centr druhého ročníku Xavion Staton přidal 12 bodů. Starší strážce Jordan Massey přidal 12 bodů za Las Vegas (12-7, 3-0 4A Lake).

Dívky

Centennial 72, Liberty 56 — Bulldogs to při výhře proti Patriots neměli jednoduché.

Navzdory ztrátě až o 23 bodů dala Liberty úřadujícím sedminásobným státním šampionům zabrat.

chata na pizzu s trojitým jídlem v USA

Juniorský strážce Danane Powell vedl Bulldogs (13-1, 5-0 5A Southern) se 14 body a starší útočník Charlece Ohiarei zaznamenal 13. Seniorský útočník Ali'a Matavao nastřílel 22 bodů za Liberty (11-9, 4-1 5A Jižní).

Centennial vedl o 15 bodů na konci prvního čtvrtletí a využil vedení 18-2 v polovině druhého čtvrtletí k vedení 42-19. Liberty však druhou čtvrtinu uzavřela 11-1 a v poločase prohrávala pouze 43-30.

Obrana Bulldogs ve třetím čtvrtletí omezila jakýkoli úspěch Liberty. Centennial dovolil jen dva góly z pole a jeho náskok vzrostl zpět na 23.

Liberty naposledy zalapal po dechu a šel 14:0, jak čas ve čtvrté čtvrtině klesal, aby snížil manko na 11, ale Patriots nezískali další bod na konečných 2:25.

Coronado 60, biskup Gorman 50 — Kaylee Waltersová nastřílela 22 bodů, aby pomohla Cougars odrazit Gaels v prvním zápase akce.

Vyšší strážce trefil čtyři trojky, když Coronado (12-5, 3-1 5A Southern) vedl v poločase 31-16. Juniorská strážkyně Selina Guitterrezová vedla biskupa Gormana (10-10, 1-3 5A Southern) s 22 body.

Kontaktujte Alexe Wrighta na awright@reviewjournal.com. Následovat @AlexWright1028 na Twitteru.