3 poznatky ze ztráty Golden Knights: Domácí potíže pokračují

Obránce Vegas Golden Knights Daniil Miromanov (42) brání New York Islanders správně... Obránce Vegas Golden Knights Daniil Miromanov (42) brání pravému křídlu New York Islanders Hudsonu Faschingovi (20) během první třetiny hokejového zápasu NHL v sobotu 17. prosince 2022 v Las Vegas. (AP Photo/Sam Morris)  Obránce Vegas Golden Knights Brayden McNabb (3) posouvá puk z rohu během první třetiny hokejového zápasu NHL proti New York Islanders v sobotu 17. prosince 2022 v Las Vegas. (AP Photo/Sam Morris)  Obránce Vegas Golden Knights Alex Pietrangelo (7) a centr New York Islanders Brock Nelson (29) bojují o puk během první třetiny hokejového zápasu NHL v sobotu 17. prosince 2022 v Las Vegas. (AP Photo/Sam Morris)  Centr New York Islanders Brock Nelson (29) slaví poté, co levé křídlo Islanders Anders Lee skóroval na brankáře Vegas Golden Knights Logana Thompsona (36) během první třetiny hokejového zápasu NHL v sobotu 17. prosince 2022 v Las Vegas. (AP Photo/Sam Morris)  Centr Vegas Golden Knights Jonathan Marchessault (81) se usmívá při rozcvičce před zápasem hokejové NHL proti New York Islanders v sobotu 17. prosince 2022 v Las Vegas. (AP Photo/Sam Morris)  Pravé křídlo New York Islanders Josh Bailey (12) pomáhá vyklízet puk z brankoviště během druhé třetiny hokejového zápasu NHL proti Vegas Golden Knights v sobotu 17. prosince 2022 v Las Vegas. (AP Photo/Sam Morris)  Obránce New York Islanders Sebastian Aho (25) a centr Vegas Golden Knights Nicolas Roy (10) bojují o puk během druhé třetiny hokejového zápasu NHL v sobotu 17. prosince 2022 v Las Vegas. (AP Photo/Sam Morris)  Fanoušci New York Islanders jásají a posmívají se fanouškům Vegas Golden Knights poté, co skórovali během druhé třetiny hokejového zápasu NHL v sobotu 17. prosince 2022 v Las Vegas. (AP Photo/Sam Morris)  Pravé křídlo Vegas Golden Knights Reilly Smith (19) prostřelil obránce New York Islanders Noaha Dobsona (8) během druhé třetiny hokejového zápasu NHL v sobotu 17. prosince 2022 v Las Vegas. (AP Photo/Sam Morris)  Brankář New York Islanders Semjon Varlamov (40) zastavil střelu Vegas Golden Knights během druhé třetiny hokejového zápasu NHL v sobotu 17. prosince 2022 v Las Vegas. (AP Photo/Sam Morris)  Levé křídlo New York Islanders Anders Lee (27) se snaží získat puk od obránce Vegas Golden Knights Alexe Pietrangela (7) během druhé třetiny hokejového zápasu NHL v sobotu 17. prosince 2022 v Las Vegas. (AP Photo/Sam Morris)

Pravé křídlo Keegan Kolesar řekl, že si tuto otázku položil také.

Golden Knights byli na silnici tak dobří, se 14 výhrami a 29 body v NHL. Proč jsou věci jinak Domov ?

Rytíři se v sobotu nedostali blíže k odpovědi na tuto otázku. Doma prohráli popáté v šesti zápasech porážkou 5:2 s New York Islanders před avizovaným publikem 18 007 v T-Mobile Areně.

Rytíři tvrdě tlačili, vedli ve střelách 38-26 a vytvářeli si šance. Většinu zápasu se také protahovali, což se projevilo na silných stránkách strukturovaného týmu Islanders, který ví, jak hrát s náskokem.

Rytíři propadli v T-Mobile Areně na 8:8 a dělili se o 22. nejlepší domácí bilanci v NHL.

'Zdá se, že právě teď doma kloužeme,' řekl levé křídlo Reilly Smith. 'Musíme se zlepšit.' Musíme se ujistit, že je to těžké místo pro hraní, a to teď není.'

Týmy odehrály těsnou první třetinu, než kapitán Islanders Anders Lee skóroval z vysokého slotu a zbývalo 1:02.

Smith odpověděl na 1:11 ve druhé přesilovkové brance, ale razantní pohyb pravého křídla Hudsona Faschinga k síti vrátil hosty zpět na 3:19.

slavné daveovo bezplatné jídlo pro dave 2015

Úzký náskok byl vše, co Islanders potřebovali. Desátá obrana NHL byla pevná a brankář Semjon Varlamov udělal dojem 35 zákroky, než odešel z nezveřejněných důvodů v čase 6:22.

Brankář Knights Logan Thompson potřetí ve čtyřech zápasech prohrál tři góly na 24 střel. Ve druhé třetině ho porazil pravé křídlo Simon Holmstrom 2:24 a zvýšil na 3:1. Thompson si před druhou přestávkou nechal projít i centr Caseyho Cizikase, ale rozhodčí rozhodli, že puk před bzučákem nepřešel brankovou čáru.

Druhý gól Smitha při přesilovce přinesl Rytířům na začátku třetí třetiny skóre na 3:2. Vyrovnávací branku však nenašli.

Brankami do prázdné branky Islanders zpečetili výhru centr Brock Nelson a levé křídlo Zach Parise. Rytíři zaznamenali v posledních šesti domácích zápasech devět branek. Jen tři přišli v pět na pět.

'Naše publikum si zaslouží vítězný tým tady doma,' řekl Kolesar. 'Je to nejlepší místo pro hraní v lize. Jiné týmy by sem neměly chtít přijít a hrát proti nám.'

Zde jsou tři poznatky ze ztráty:

1. Pietrangelův návrat

Obránce Alex Pietrangelo si v sobotu pozdě v rozcvičce položil rukavici na sklo.

Byl zpět po devítizápasové absenci z osobních důvodů. A po tom všem, co za poslední tři týdny prožili, dal najevo svou rodinu, než mu spadl puk.

Pietrangelo byl pryč od rytířů, protože jeho 4letá dcera Evelyn měla encefalitida , onemocnění mozku, které může mít různé příznaky a vyžaduje rychlou léčbu, podle Johns Hopkins Medicine. Její zdraví se zlepšilo do té míry, že se Pietrangelo cítil dobře, když se vrátil. Dokonce byla u sklenice na rozcvičce se zbytkem své rodiny.

1. ledna znamení zvěrokruhu

'Ani si nedokážete představit, čím si prošel on, jeho rodina,' řekl Kolesar. „A pak po hokejové stránce je úžasné (mít ho zpátky). Je to hráč světové třídy.'

2. Aktualizace zranění

Rytíři získali Pietrangela zpět, ale zůstávají nedostateční.

Trenér Bruce Cassidy řekl, že centr Jack Eichel (dolní část těla) a levé křídlo Paul Cotter (horní část těla) jsou každodenní. Obránce Shea Theodore (spodní část těla) je týden co týden a obránce Zach Whitecloud (nezveřejněno) měsíc co měsíc. Center Brett Howden (spodní část těla) zůstává v záloze dlouhodobě zraněných.

Cassidy řekl, že žádné ze zranění Knights se neočekává, že by sezóna skončila.

Tým měl také strach, když zbývalo 8:20, když kapitán Mark Stone šel na led a potřeboval pomoc na lavičce. Na konci hry se vrátil ke hře na dvě směny.

'Dokázal se vrátit a trochu hrát, ale nebyl stoprocentní,' řekl Cassidy. „Zaklepejte na dřevo, že je to jen jedna z těch velmi krátkodobých věcí. Věc typu žihadlo, protože chybí lepší termín.“

3/21 znamení zvěrokruhu

3. Přesilovka zůstává horká

Jedním z nejdůslednějších zdrojů útoku Rytířů v poslední době byla jejich přesilová hra.

Smithovy dva góly pomohly týmu zlepšit se na 6:11 v mužské výhodě v posledních čtyřech zápasech. Rytíři jsou také v posledních devíti zápasech 10 proti 23 (43,5 procenta).

Jejich horká série posunula jejich přesilovou hru na 10. místo v NHL.

'Dáváme góly mnoha různými způsoby,' řekl Smith. 'Odvádíme dobrou práci a dáváme mnoha týmům jiný vzhled.'

Kontaktujte Bena Gotze na bgotz@reviewjournal.com. Následovat @BenSGotz na Twitteru.