3 poznatky z vítězství Knights: Týmové boje o výhru trenéra

Brankář Vegas Golden Knights Logan Thompson (36) si gratuluje poté, co porazil Boston... Brankář Vegas Golden Knights Logan Thompson (36) je gratulován poté, co porazil Boston Bruins 4:3 po rozstřelu během hokejového zápasu NHL v pondělí 5. prosince 2022 v Bostonu. (AP Photo/Charles Krupa)  Hlavní trenér Vegas Golden Knights Bruce Cassidy (vpravo) je gratulován poté, co porazil Boston Bruins 4:3 v rozstřelu po hokejovém zápase NHL, který se konal v pondělí 5. prosince 2022 v Bostonu. (AP Photo/Charles Krupa)  Centr Golden Knights Jack Eichel (9) se během první třetiny hokejového zápasu NHL proti Vancouver Canucks v T-Mobile Areně v sobotu 26. listopadu 2022 v Las Vegas. (Ellen Schmidt/Las Vegas Review-Journal) @ellenschmidttt  Pravé křídlo Vegas Golden Knights Reilly Smith, vlevo, slaví poté, co skóroval proti brankáři Boston Bruins Jeremymu Swaymanovi (1) během rozstřelu po prodloužení během hokejového zápasu NHL, pondělí 5. prosince 2022, v Bostonu. Smith vstřelil jediný gól v rozstřelu a pomohl Knights porazit Bruins 4-3. (AP Photo/Charles Krupa)

Golden Knights mají ranní skate tradici, kdy má někdo na čepu smysluplnou hru.

Většina hráčů se shromáždí kolem okraje středového kruhu, aby dokončili trénink protažením. Ale někdo – ať už proto, že stojí před bývalým týmem, má narozeniny nebo něco jiného – musí jít uprostřed.

andělské číslo 1022

V pondělí se této pocty dostal trenér Bruce Cassidy.

Knights věděli, že noční zápas v bostonské TD Garden bude pro Cassidyho, který trénoval Bruins šest úspěšných sezón, než byl 6. června vyhozen, speciální.

Rytíři si vybudovali vedení 3:0 i bez dvou svých nejlepších hráčů v centru Jacka Eichela (zranění dolní části těla) a obránce Alexe Pietrangela (osobní důvody). Bruins se vrátili, aby vyrovnali, ale levé křídlo Reilly Smith skóroval v pátém kole rozstřelu, aby zakončil čtyřzápasový výlet týmu vítězstvím 4:3.

Boston – který vlastní nejlepší bilanci NHL 20-3-1 – poprvé doma prohrál.

'Myslím, že dnes večer se ukázalo, že chceme hrát za takového chlapa,' řekl pravé křídlo Jonathan Marchessault. 'Byl pro nás skvělý od chvíle, kdy přišel.'

Není žádným překvapením, že Cassidy měl pro Bruins připraveny shorthanded Knights (19-7-1).

Téměř nikdo nezná organizaci lépe než on po svých 14 letech. Šest z nich strávil trénováním týmu NHL, což zahrnovalo šest vystoupení v play off, mistrovství Východní konference 2019 a Prezidentskou trofej 2020. Jeho působení skončilo v létě po prohře v prvním kole s Carolinou Hurricanes.

co znamená 1022

Rytíři si byli vědomi toho, co pro Cassidyho hra znamenala. Viděli, jak se dostal do středového kruhu navzdory chirurgicky opravenému kolenu a kyčli. Sledovali jeho emotivní reakci na první vzpomínkové video od Bruins.

'Vážím si toho,' řekl Cassidy, který po přehrání klipu zamával davu a poplácal si srdce. „Je to tak jednoduché. Vážím si toho. Udělal jsem, co jsem mohl, abych pomohl týmu vyhrát.'

Rytíři vyrazili z bran, aby mohli začít. Gól z Marchessaultu a první dvougólový zápas v kariéře nováčka na levém křídle Paula Cottera je dostal do vedení 3:0 pouhých 51 sekund ve druhé třetině.

Boston se odrazil. Levé křídlo Brad Marchand skórovalo 6:14 ve druhém a pravé křídlo David Pastrňák vstřelil svůj 17. gól 25 sekund před druhou přestávkou. Levé křídlo Taylor Hall srovnalo na 3:3 gólem v přesilovce 3:08 do třetice.

Rytíři, kteří v posledním zápase roadtripu hráli s unavenýma nohama, se spoléhali na brankáře nováčka Logana Thompsona, že si odtamtud udrží své naděje. Do třetice předvedl 14 zákroků. Dalších šest udělal v prodloužení, včetně čtyř na penalty. Pak udělal pět přímých zastávek v rozstřelu, aby stanovil Smithova vítěze.

Thompson vyhrál 13. místo, jeden za Bostonem Linusem Ullmarkem o vedení NHL. Bylo to Cassidyho poprvé v TD Garden.

'To bylo důležité, zvláště pro Bruce,' řekl Cotter. 'Chtěli jsme to špatně, jak jsi mohl říct.' Bylo skvělé získat to vítězství.'

Zde jsou tři tipy:

1. Thompsonova zdatnost

Thompson není dobrý jen v přestřelkách. Je jedním z nejlepších vůbec.

andělské číslo 549

25letý hráč má ve své kariéře v rozstřelech 25 za 29. Kniha rekordů NHL zahrnuje pouze brankáře, kteří čelili 40 a více střelám. Ale pokud by se Thompson kvalifikoval, jeho 0,862 procento úspor by se umístilo na druhém místě všech dob.

Jediný brankář lepší než on? Ullmark (.889), který v pondělí nezačal.

'S (Thompsonem) nikdy nepochybuj,' řekl Cotter. 'Neuvěřitelný gólman a zvláště v nájezdech.'

2. Cotter svítí

jak aplikovat chelátové tekuté železo

Cotter se přesunul do první řady s Eichelem mimo. Využil toho naplno.

23letý hráč skóroval dvakrát ze svých prvních 16 zápasů v této sezóně. Cotter v pondělí tento výkon zdvojnásobil, přestože v předchozích 11 zápasech nedal gól ani bod v posledních 10.

Měl dokonce příležitost na hattrick, který obránce Charlie McAvoy odvrátil. Cotter zakončil třemi střelami na branku a dělil se o druhé nejvyšší místo v týmu.

3. Eichelovo zranění

Rytíři uvedli, že Eichel je každý den považován za zranění, které utrpěl v sobotu ve třetí třetině proti Detroitu Red Wings.

Zúčastnil se pondělního ranního bruslení, aby zjistil, jestli může hrát, ale Cassidy poté řekl, že se Eichel „necítil skvěle“. To muselo být zklamáním pro rodáka z Massachusetts, který ve svém jediném roce na Bostonské univerzitě vyhrál Hobey Baker Award pro nejlepšího hráče univerzitního hokeje.

Rytíři musí doufat, že se Eichel dokáže rychle uzdravit. Vede tým s 13 góly a 29 body.

Kontaktujte Bena Gotze na bgotz@reviewjournal.com. Následovat @BenSGotz na Twitteru.