2022: Rok v golfu, od A do Z

FILE - Dustin Johnson reaguje poté, co dal 17. green během posledního kola LIV ... SOUBOR - Dustin Johnson reaguje poté, co dal na 17. green během závěrečného kola turnaje LIV Golf Team Championship v Trump National Doral Golf Club, 30. října 2022 v Doralu na Floridě. financovaní LIV Golf jsou stále vítáni na Masters v příštím roce, i když představitelé Augusta National v úterý 20. prosince vyjádřili zklamání v divizi, kterou způsobil v golfu. (AP Photo/Lynne Sladky, Soubor)  Eun-Hee Ji odjíždí ze 6. odpaliště během posledního dne turnaje Bank of Hope LPGA Match Playgolf na golfovém hřišti Shadow Creek v neděli 29. května 2022 v North Las Vegas. (Benjamin Hager/Las Vegas Review-Journal) @benjaminhphoto  Xander Schauffele ze Spojených států zařadil pat na třetím greenu během třetího kola turnaje Hero World Challenge PGA Tour v Albany Golf Club v New Providence na Bahamách, v sobotu 3. prosince 2022. (AP Photo /Fernando Llano)  Brooke Hendersonová z Kanady drží mistrovskou trofej poté, co vyhrála golfový turnaj Meijer LPA Classic, neděle 16. června 2019 v Grand Rapids, Michigan (AP Photo/Al Goldis)

Pro golf to byl rok 2022, protože novátorský LIV Golf způsobil velké zmatky, když si hrstka velkých jmen vzala trakaře plné peněz, aby opustila PGA Tour.

Zatímco kontroverze kolem ligy podporované Saúdskou Arábií ukradly titulky, na hřištích byla spousta skvělého golfu. Než překlopíme kalendář na rok 2023, podívejme se zpět na rok, který byl od A do Z.

A: Alkere, Stevene. Tovaryš ve své kariéře promeškal více než polovinu škrtů, ale v roce 2022 něco klaplo. Stal se hráčem roku Champions Tour poté, co čtyřikrát vyhrál, včetně majoru, a umístil se v 18 top 10.

B: Buhai, Ashleigh. Tato veteránka získala své první vítězství na LPGA Tour a byla to velká věc. Buhai vyhrála Women’s British Open v play off na jednom z nejdramatičtějších turnajů roku.

C: Cameron Smith. Vyhrál British Open s nejlepšími devíti jamkami, které kdo za celý rok hrál, Players Championship a Tournament of Champions a dostal se na 2. místo na světě. Pak se vydal na LIV a devítimístnou výplatu.

D: Dustin Johnson. Když LIV Golf odhalil svůj první seznam, DJ byl velkým překvapením. 24násobný vítěz PGA Tour a dlouhodobá světová jednička zůstává největším převratem LIV. Poté ovládl LIV tour.

E: Anglie. Britský golf získal obrovskou podporu v roce 2022, v čele s vítězstvím Matta Fitzpatricka na US Open s přístupem na 72. jamce v bunkru, což byla trefa roku. Na LPGA Tour poprvé vyhrála Jodi Ewart Shadoffová a Charley Hull prolomil dlouhé sucho.

jaké znamení je 20. června

F: Finau, Tony. Muž s veškerým potenciálem to dal dohromady v roce 2022, když vyhrál několik týdnů po sobě na konci léta v Minneapolis a Detroitu a pak znovu v listopadu v Houstonu.

G: Záruky. Přepracovaný plán PGA Tour se zvýšenými událostmi zaručuje, že nejlepší hráči budou všichni v poli 13krát, kromě majorů. Co to znamená pro ostatní turnaje a podzimní program, je velkou záhadou.

H: Henderson, Brooke. Nejpopulárnější hráč na LPGA Tour přidal druhý major na Evian Championship a vyhrává 11. a 12. místo, to vše ve věku 25 let.

Já: Zranění. Spousta hráčů měla v roce 2022 svůj podíl na problémech, ale žádný nebyl děsivější než hvězdy LPGA Nelly Korda a Danielle Kang. Oba vynechali tři měsíce, Korda s krevní sraženinou na paži a Kang s nádorem na páteři.

J: Ji, Eun-Hee. Veterán LPGA prolomil dlouhé vítězné sucho dobytím Shadow Creek a pole 64 hráčů v Las Vegas na Bank of Hope Match Play.

K: Ko, Lydie. Výhra v Tour Championship zajistila Ko třetí letošní vítězství a vítězství na LPGA, vítězná hráčka roku, peněžní titul a Vare Trophy za nejnižší průměr. O týden později se také vrátila na světovou jedničku.

L: LIV. Konkurenční liga převrátila golf vzhůru nohama a přihodila hráčům stovky milionů. Ale bez televizní dohody a bez návratnosti investic je otázka, jak dlouho je ochotná přežít a co se stane s hráči, kteří skočili na loď, pokud by LIV klesla.

M: McIlroy, Rory. Vyhrál třikrát, skončil v top 10 na každém majoru, vyhrál Tour Championship a vrátil se na světovou jedničku. To vše a zároveň se stát neoficiálním vůdcem hráčů bojujících v LIV Golf.

Znamení zvěrokruhu na 11. listopadu

N: Nelly Korda. Nejlepší americká golfistka začala rok na pozici č. 1, utrpěla obrovský zdravotní strach, který ji na tři měsíce vyřadil, ale pomalu se vrátila do hry a koncem sezóny zvítězila.

O: Staromilci. Bernhard Langer vyhrál na Champions Tour 15. rok za sebou, stal se nejstarším vítězem tour ve věku 65 let a zaostává o jedno vítězství za rekordem všech dob. A Fred Couples, stále nejpopulárnější hráč golfu nejmenovaný Tiger Woods, vyhrál ve věku 63 let.

P: Moc, Seamusi. Golfista z Las Vegas ukončil podzimní švih v čele hodnocení FedEx Cupu díky výhře na Bermudách, třetímu na Mayakobě a pátému na Sea Island. Ve světovém žebříčku se také dostal do top 30.

Otázka: Otázky. Nový rok začíná s mnoha neznámými, včetně toho, co se stane s podzimními událostmi – včetně Shriners Children’s Open – nyní, kdy se PGA Tour vrací do kalendářního roku místo do zavinovací sezóny.

R: Nováčci. Tři hráči prvního ročníku zaznamenali v roce 2022 velký úspěch. Tom Kim (20) vyhrál v Greensboro, aby získal kartu PGA Tour, hrál na Presidents Cupu a vyhrál Shriners, aniž by na TPC Summerlin na 72 jamkách zahrál bogey. Atthaya Thitikul (19) dvakrát vyhrál na LPGA Tour a nakrátko se dostal na světovou jedničku. Rodák z Las Vegas Taylor Montgomery odehrál sedm podzimních akcí a v šesti z nich skončil v top 15, včetně třetího v Napě.

S: Scheffler, Scottie. Konečně se dočkal svého prvního vítězství ve Phoenixu. Pak další v Bay Hill. Poté zápasová hra. Pak Mistři. Z nevítěze se stal světovou jedničkou a hlavním šampionem v šesti závodech.

T: Thomasi, Justine. Přidal druhý PGA Championship v Southern Hills, ale vítězství bylo zastíněno 72. chybou v držení Mito Pereria, když ho zajel v potoce s náskokem jedné rány a zahrál double bogey.

deset mečů, jak tě někdo vidí

U: Spojené státy americké. Tým USA opět ovládl Presidents Cup, když vyhrál 17,5-12,5. USA neprohrály s mezinárodním týmem od roku 1998.

V: Vegas. Jižní Nevada se stává jedním z center profesionálního golfu. Domovem jsou téměř dvě desítky hráčů na PGA Tour a také několik hráčů LPGA.

W: Woods, Tiger: Po autonehodě odehrál za celý rok pouze devět soutěžních kol, ale stále měl největší vliv na to, jak shromáždit hráče na PGA Tour proti hrozbě LIV Golf a při změně plánu a peněženek turnaje. výrazně.

X: Xander Schauffele. Po několika letech těsných hovorů se obyvatel Las Vegas v roce 2022 vrátil k vítězství, odvezl si domů tři trofeje, vedl tým U.S. Presidents Cup a vyšplhal se na 6. místo na světě.

Y: Roční rozvrh: PGA Tour se příští týden oficiálně vrací k rozvrhu založenému na kalendáři, místo k zavíracímu roku, který trvá už deset let a měl by začít v září.

Z: Zalatoris, Wille. Mr. Heartbreak byly tři putty od vítězství nebo postupu do play off ve třech majorech. V srpnu konečně získal své první vítězství, okamžitě si poranil záda a zbytek roku nehrál.

Greg Robertson zastřešuje golf pro Review-Journal. Je k zastižení na grobertson@reviewjournal.com .